[Aktualizacja we wpisie, 13/01/2017] Do tej pory byłem dumny, że mieszkam całkiem blisko Karkonoszy, a to naprawdę nieliczne polskie góry, w które można wybrać się z psem. Od 2018 roku ma się to zmienić. Władze Karkonoskiego Parku Narodowego chcą bowiem ograniczyć wstęp turystom z psami na większość szlaków: tylko 67 ze 117 km tras znajdujących się po polskiej stronie Karkonoszy będzie dostępnych dla psiarzy.

Niestety wykluczenie dla psich turystów aż tylu kilometrów może skutkować tym, że zwierzę będzie zmuszone do podróży wyciągiem (sic!) albo do pokonywania na tyle długich tras, że może to wykraczać poza możliwości niektórych psów. Szczególnie jeśli uwzględnimy jak ciężko jest naszym futrzakom w upalne, letnie dni.

Petycja

Nie przedłużając odsyłam do dwóch ważnych dokumentów stworzonych przez twórców fan page’a NIE DLA ZAKAZÓW wędrówek z psem po Karkonoskim Parku Narodowym: petycji do Dyrektora KPN oraz mocno merytorycznego wypunktowania planu KPN.

Aktualizacja, 13/01/2017: Została już uruchomiona petycja on-line, która jest adresowana do Ministra Środowiska. Zachęcamy także do napisania swojej lub wydrukowania i podpisania tej załączonej wyżej oraz wysłania jej na fizyczny adres KPN (podany tutaj).

Na pocieszenie zamieszczamy film z dwudniowej wizyty w Karkonoszach z adekwatnym podkładem muzycznym.

Część pierwsza wypadu jest dostępna tutaj.

Soundtrack: Kult – Hej, czy nie wiecie.

Nadleśnictwo ŚnieżkaZ widokiem na Karpacz PTTK Odrodzenie o 7:00 rano Widok z Odrodzenia na zamglone Karkonosze :) Mgliście i tajemniczo