Gdy za oknem okna hula mroźny wiatr wrzucamy coś na ocieplenie. Ostatni w tym roku wpis i zarazem film urodził się w przeraźliwie słonecznym miasteczku o nazwie Trogir.

Ekspresowe zwiedzanie

Stare Miasto Trogiru jest położone na niewielkim obszarze. Mocno zwarte terytorium wypełnione dużą ilością zabytków jest czymś przyjemnym dla turystów ekspresowych, czyli takich, których męczą długie spacery nastawione na zobaczenie średniowiecznych zabytków. Do takich z pewnością się zaliczamy, włączając w to psa, który tego dnia niestety nie miał łatwo. Okropnie wysoka temperatura sprawiła, że nasze zwiedzanie ograniczyliśmy do minimum i do miejsc możliwie jak najbardziej zacienionych.

Starówka

Region zwany starym miastem wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, co już samo w sobie zapewne zwiększa liczbę turystów. Przechodząc przez Barmę Lądową wąskimi uliczkami Trogiru dotrzemy do Pałacu Stafileo czy do Katedry św. Wawrzyńca. Nawet w dni powszednie w okolicach godzin południowych centrum Trogiru wypełnia się ogromną ilością turystów. Spokojny spacerek nawet po okolicznym bazarze może przeistoczyć się w kolejkowe szaleństwo. 😉

Jako się rzekło, że to ostatni filmik zamieszczony w tym roku – łapcie promienie sierpniowego słońca i do siego roku!

Soundtrack: Dozer – Lightyears Ahead

Trogir Trogir Trogir