Przyjeżdżasz na Okraj i masz mało czasu, a mimo wszystko chcesz poczuć Karkonosze? Ta trasa powinna trafić idealnie w Twoje potrzeby.

Widokowy Skalny Stół

Trasa na około 3 godzinki, możliwa jest do przejścia zimą. Startujemy niebieskim oznaczeniem spod Schroniska PTTK pod Przełęczą Okraj w kierunku Skalnego Stołu. Po lewej stronie co chwilę słyszymy, czasem też widzimy, szusujących miłośników białego szaleństwa. Obok znajduje się bowiem małoupski stok narciarski. Już po niewiele ponad godzinie dzięki bardzo dobrej widoczności podziwiamy panoramę Kotliny Jeleniogórskiej oraz doskonale widoczną Śnieżkę. Sprawdźcie efekty zoomingu na filmie, widać ludzików przechadzających się po szczycie.

Mocno oblodzonym szlakiem schodzimy do Sowiej Przełęczy, a stamtąd już tylko chwila do Jelenki. Dzień później znajomi przyczaili Czechów przypalających marihuanę przy Jelence. God damn, Czech Republic! 🙂 Stamtąd 280 m prosto w dół. Miejscami mocno zmrożony śnieg dał się we znaki Sunny, która rozpędzona z góry nie miała łatwo z hamowaniem na lodzie. 🙂 Dalej żółtym szlakiem obchodzimy od północnej strony Małą Upę i docieramy do Przełęczy Okraj. Wypad idealny na szybki, niemęczący spacerek z możliwością podziwiania tego, co najlepsze mają Karkonosze.

Soundtrack: Vinnum Sabbathi – Loop Quantum Gravity

Screen z mapa-turystyczna.pl