Finałowa edycja Pucharu Polski w dogtreekingu sygnowana logo załogi dogtrekking.com.pl miała miejsce 15 października w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku. Miłośnicy górskich spacerów z czterołapnym przyjacielem nie mogli narzekać, ani na brak wymagań ze strony ukształtowania terenu, ani na pogodę.

Pod górę, stromo w dół i znowu pod górę

Zarówno przed jak i po imprezie w Złotym Stoku padał deszcz. Na czas zawodów jednak magiczna moc dogtrekkerów rozwiała wszelkie chmurki i można było na sucho przemierzać wybrane dystanse. Sama trasa (na przykładzie dystansu mid) nie należała do najłatwiejszych. Wprawdzie niemal całość pokrywała się z dobrze oznaczonymi szlakami jednak na przyszłość już będę świadomy, że jak gagatki z dogtrekking.com.pl wrzucają fotkę z górskim widoczkiem – pisząc przy tym jednocześnie: „góry łatwe technicznie” – to można się spodziewać, że raczej łatwo nie będzie. 🙂 Zdobycie Borówkowej (900 m n.p.m.) to nie jest nie wiadomo jaki wyczyn, ale ilość podejść na przestrzeni całej trasy już raczej kopała tyłek. A jak do tego jeszcze 3 km przed metą wybierze się niewłaściwy skręt czerwonego szlaku, to można wylądować na pięknej trasie na Jawornik Wielki (872 m n.p.m.). 🙂

Miejscowych atrakcji bez liku

Sama miejscówka w Złotym Stoku jest genialna. Uczestnicy mieli możliwość wypicia piwka po spacerze, czy to darmowego Zlatopramena oklejonego naklejką Fitmina, wręczanego przez urocze Czeszki, czy to piwka z położonej przy mecie restauracji. Nad głowami uczestników powietrzny surfing uprawiali ci, którzy odwiedzili tego dnia park linowy Skalisko. Rzut kamieniem od miejsca imprezy mieści się kopalnia złota w Złotym Stoku. Na dodatek organizatorzy Pucharu Polski postanowili uczcić sześć tegorocznych edycji spotkaniem nazwanym „wieczór dogtrekkera”. Jak ktoś chciał, mógł sobie wypełnić szczelnie plan na cały weekend aktywności w Złotym Stoku i zabrakłoby czasu na nudę.

Czas na dynamiczną relację w postaci filmiku. Drobna uwaga: jakość nagrywanego dźwięku prosto z GoPro jest na tyle słaba, że dodaliśmy napisy w stosownym momencie. Polecamy więc kliknięcie w ikonkę napisów w trakcie odtwarzania filmu.

Soundtrack: Yuri Gagarin – The New Order.

Dogtrekking Złoty Stok Dogtrekking Złoty Stok Dogtrekking Złoty Stok Dogtrekking Złoty StokDogtrekking Złoty Stok