Starigrad Paklenica to nadmorska miejscowość, z której jest niezwykle blisko do Parku Narodowego Paklenica. Wzdłuż wybrzeża ciągną się kamieniste i skaliste plaże, na których nie ma żadnych ograniczeń co do wstępu psów.

Poniższy filmik obrazuje jak wiele psiego szczęścia uaktywniało się każdego dnia o zachodzie słońca. Pewnego razu napotkani Austriacy z owczarkiem niemieckim tak polubili widok frywolnych psich zabaw nad brzegiem morza, że wspólne psie spotkanie zaplanowaliśmy też następnego dnia.

Najzimniejsza woda w Chorwacji

Woda w Starigradzie – z racji bliskiego towarzystwa gór – jest zdecydowanie chłodniejsza niż ma to miejsce w większych nadmorskich kurortach/miejscowościach. Po wyczerpującej górskiej wędrówce nic tak kojąco nie działa na zakwaszone mięśnie jak kąpiel w momentami lodowatej wodzie.

Ponadto w miejscowości jest wszystko to, czego potrzeba do wypoczynku. Sporo knajpek, przydrożnych restauracji, informacja turystyczna, sklepy, kantor. Niestety spory kawałek od umownego centrum znajduje się możliwość poszukania całkowicie dzikich plaż.

Soundtrack: Elbrus – Tall Shadow.

Plażing w cieniu.

Wypoczynek tylko na ręczniku. Kulturka.

Zmęczone oczy.

Uśmiech pełną gębą. 🙂

Starigrad Paklenica oferuje kompozycję gór i morza w bardzo bliskiej odległości.

Pieseł z górami w tle.