Druga w tym roku, a ósma w ogóle edycja imprezy o nazwie Gold-DogTrekking miała miejsce w sobotę, 10 września w uroczych Niedźwiedzicach koło Legnicy. Niezawodna ekipa GDT wybrała tym razem miejsce nieskażone żadnym szlakiem, nizinne, z dużą ilością zbiorników wodnych.

Na starcie zameldowało się około 40 załóg na dwóch dystansach: mini raz mid liczące odpowiednio 15 i 25 km. Pierwotnie dystans mida miał wynosić 30 km, jednak potwornie prażące – jak na wrzesień – słońce zweryfikowało plany organizatorów, co skutkowało usunięciem jednego z punktów kontrolnych z kart zawodniczych i skróceniem trasy.

Kraina stawów

Niedźwiedzice to wieś ulokowana w gminie Chojnów, otoczona z każdej strony stawami, w których rozgrzane psiaki mogły spokojnie znaleźć ochłodzenie. Spacerek na dystansie mid okazał się nie tak wymagający, jak to miało miejsce w Sędziszowej, ale zgubić oczywiście się dało, z czego mało ochoczo skorzystaliśmy. 🙂

Punkty-widmo

Kilka niespodzianek czekało już na samej trasie. Legendarny punkt nr 4 nie został znaleziony chyba przez nikogo, perforator z punktu nr 8 spodobał się (prawdopodobnie) miejscowym złodziejaszkom na tyle, że postanowili go zakosić, a pomiędzy tymi punktami organizatorzy zaproponowali uczestnikom wizytę w przedszkolu, gdzie można było wykazać się wiedzą z ichtiologii.

GDT słynie z pierogów

Kolejna udana edycja zakończyła się pierogowym poczęstunkiem. Szacuneczek dla organizatorów za możliwość wyboru pomiędzy ruskimi a szpinakowymi, a także o pamięć o wege-ludkach. Na mecie główny organizator, Mariusz Wota wręczył upominki wszystkim uczestnikom. Odbyło się to przy akompaniamencie niewybrednych żartów wesołego pana fotografa. 🙂 Gold-DogTrekking ma to, czego ciężko szukać na innych imprezach dogtrekkingowych – kameralny klimat, który z pewnością tworzy niewielka ilość zgłoszeń (limit do 50. numerów startowych) oraz urokliwe okolice Złotoryi.

Note for English readers: This is the first post in Polish. We decided to switch the blog to Polish language – the most visitors on the blog comes from Poland… Sorry for any inconvenience due to this. Stay with us as our videos are unified for all visitors. 🙂 Cheers!

Soundtrack: Palm Desert – Lucky Bone.

Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8 Gold-DogTrekking vol. 8